old photo album
ALL, Po polsku / In Polish

Podróż w przeszłość

Okres świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku to świetna okazja, aby poszerzyć słownictwo naszych dwujęzycznych dzieci, a przede wszystkich podarować im wiedzę o własnych korzeniach… Jak to zrobić? Wystarczy wyciągnąć z szuflady kilka starych zdjęć i odgrzebać w pamięci nasze wspomnienia, którymi chętnie podzielimy się z dziećmi!

Dawno, dawno temu… Tak zaczyna się większość bajek i baśni, które dzieci wprost uwielbiają. Spróbujmy więc za pomocą tych magicznych słów przenieść nasze pociechy w świat naszej młodości! Wystarczy kilka zdjęć, do których opowiemy parę słów o naszym życiu i świecie za młodu. Dzieci uwielbiają takie dawne historie, a na zdjęciach zauważą nawet najdrobniejsze szczegóły – takie jak fryzura babci 20 lat temu 😉 W ten sposób cała rodzina spędzi wspólnie i wesoło czas, rodzice pośmieją się i przypomną sobie dawne czasy, a dzieci zyskają nowe słownictwo, wiedzę o świecie (a nawet wiedzę historyczną), a przede wszystkim dowiedzą się czegoś nowego o swojej rodzinie i swoim pochodzeniu – a to kolejny element tak skomplikowanej układanki, którą każdy z nas układa przez całe życie… a zwiemy ją “tożsamość”.

Do takich podróży w przeszłość zachęcam nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok! To świetna alternatywa dla oglądania telewizji czy grania na konsoli… Nie wymaga wiele wysiłku, a wszystkim członkom rodziny przynosi wiele radości!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s